6 راه برای سفارشی کردن اندروید که کاربران ios فقط در رویا می توانند آن را ببینند

سفارشی کردن اندروید

سفارشی کردن اندروید

یکی از قابلیت های دوست داشتنی اندروید، سفارشی کردن آن است. بدون هیچ دانش خاصی می توان بسیاری از ویژگی های پیش فرض آن را تغییر داد و سفارشی کرد. برخی از این قابلیت ها ممکن است در یک دستگاه ios جیلبریک شده وجود داشته باشد، در حالی که وجود برخی از آن ها در ios غیر ممکن است. در سیستم عامل اندروید می توانید تقریباً هر چیزی را جایگزین کنید، از جمله م.اردی که در این مطلب ذکر نشده است. برای مثال می توانید یک شماره گیر جدید را نصب و جایگزین شماره گیر پیش فرض اندروید کنید.

تغییر صفحه کلید

صفحه کلید پیش فرض اندروید دارای گزینه های بسیاری است. بدون اینکه دستگاه خود را روت کنید، می توانید صفحه کلیدهای دیگر را نصب کنید و بین زبان های مختلف سوئیچ کنید.

android keyboards and input methods

android keyboards and input methods

این قابلیت به توسعه دهندگان و کاربران این اجازه را می دهد تا با صفحه کلیدهای جدید و متفاوت کار کنند. صفحه کلیدهای محبوب که می توانید جایگزین کنید عبارتند از Swype، که بطور پیشفرض در برخی از تلفن های هوشمند اندرویدی وحود دارد و Swiftkey که با 4 دلار می توانید آن را از گوگل پلی دریافت کنید.

تعویض لانچر صفحه نمایش

اگر به دنبال ظاهرهای متفاوت و یا گزینه های بیشتر هستید، می توانید از طریق گوگل پلی لانچرهای دیگری را دریافت و نصب کنید. Go Launcher Ex یکی از محبوب ترین آن ها برای اندرویدهای نان زنجبیلی است. اگر از اندروید 4.0 و یا 4.1 استفاده می کنید می توانید از Holo Launcher استفاده کنید.

select home screen launcher

select home screen launcher

 

برای انتخاب لانچر پیشفرض، بعد از نصب یک لانچر، دکمه ی Home را دوبار لمس کنید و لانچر را از لیست موجود انتخاب کنید.

 

انتخاب لاک اسکرین

شما می توانید صفحه ی لاک اسکرین گوشی خود را، بوسیله ی تم های مختلف و قابلیت های اضافی سفارشی کنید. برای مثال WidgetLocker به شما اجازه می دهد تا ویجت های مختلفی را بر روی صفحه ی لاک اسکرین خود داشته باشید. سفارشی کردن لاک اسکرین به اندازه ی لانچرها محبوب نیست. به همین علت تعداد آن ها کم بوده و یا برای بسیاری از آن ها باید هزینه پرداخت کرد.

 

widgetlocker

widgetlocker

 

 

انتخاب مرورگر پیش فرض

 

اندروید به شما اجازه می دهد تا مرورگرهای دیگر را بر روی آن نصب کنید و آن ها را به عنوان مرورگر پیش فرض انتخاب کنید. پس از نصب یک مرورگر از شما درخواست می شود تا مرورگر پیش فرض خود را تعیین کنید.

با این حال بهتر است که گوگل توسعه دهندگان اپل و ماکروسافت را مورد محدودیت قرار ندهد. فایرفاکس و اپرا از مرورگرهای محبوب اندروید هستند. این قابلیت در دستگاه های جیلبریک شده ios امکان پذیر است.

 

select android browser

select android browser

 

تغییر ایمیل پیش فرض

 

بر خلاف ios می توانید برنامه های ایمیل مختلفی را بر روی دستگاه اندرویدی خود نصب کنید و آن را به عنوان برنامه ایمیل پیش فرض انتخاب کنید. برنامه های کاربردی ایمیل مانند هاتمیل و یاهو از جمله این برنامه ها هستند. K-9 Email هم یکی دیگر از آن هاست.

 

select email app

select email app

 

نصب یک سیستم عامل جدید (رام سفارشی)

 

اندروید یک سیستم عامل منبع باز است، بنابراین هر کسی می تواند کد آن را تغییر دهد و نسخه های تغییر یافته ای از آن با ویژگی های جدید بسازد. از رام های محبوب می توان به Cyanogenmod اشاره کرد.

Advertisements