هفته سبز: لیتر از پروژه نور، فضای گردشگری و قطارهای هایپرلوپ

تابستان امسال با ثبت امواج گرما و خشکسالی بیش از نیمی از کشور پس از 50 سال، برای ایالات متحده اصلا سال خوبی نبود. نیاز به توسعه و جایگزین کردن سوخت های تمیز بجای سوخت های فسیلی و صرفه جویی در آب، ضروری تر از همیشه است. اما خوشبختانه در این مورد روز به روز در حال پیشرفت هستیم.

دانشمندان در کالیفرنیا، با متمرکز کردن 192 لیزر بر روی یک نقطه، توانسته اند نزدیک به 500 تریلیون وات انرژی تولید کنند، که آن ها را یک قدم به واکنش همجوشی هسته ای  و عرضه نامحدود انرژی پاک نزدیک تر می کند.

در یکی دیگر از توسعه های امیدوار کننده در این هفته، یک نوجوان در مصر راهی را برای تبدیل زباله های پلاستیکی به 78 میلیون دلار سوخت در کشور پیدا کرده است.

1 لیتر، از پروژه ی نور، یک ابتکار هوشمندانه است که برق مصرفی خانواده های فیلیپینی را از بطری های آب یک لیتری تأمین می کند.

در سنگاپور دولت توانسته است که نیاز آب وارداتی خود را، با ساختن یک سد که ذخیره کننده ی 10.000 لیتر از آب باران است رفع کند.

در یکی از مفاهیم طراحی غیر معمول در این هفته، معماری SOA توانسته است مشکل حمل و نقل موز را در آمریکای لاتین با ایجاد یک مزرعه موز عمودی رفع کند.

و عجیب و غریب تر از آن، Anke Domaske، طراح آلمانی، شرکت طراحی لباس Qmilch را راه اندازی کرده است که از شیر خراب، لباس تولید می کنند.

در کالیفرنیا، تأیید بیت اول از تأمین بودجه مورد نیاز برای ساخت راه آهن با سرعت بالا همه را هیجان زده کرده است. در این طرح با استفاده از قطارهای Huperloop می توانید در 30 دقیقه از سانفرانسیسکو به لس آنجلس سفر کنید.

ویرجین اعلام کرده است سال آینده ارائه فضای گردشگری آغاز خواهد شد که می تواند در برخی از اثرات زیست محیطی تاثیر جدی داشته باشد.

و در پایان، دو نفر از هنرمندان فرانسوی یک کیوسک تلفن را با آب پر کرده و آن را به یک آکواریوم تبدیل کرده اند.

نویسنده: محمد مفید

منبع: engadget

Advertisements