Georgie، اولین تلفن هوشمند طراحی شده برای نابینایان

Georgie

Georgie

Georgie نام اولین تلفن هوشمندی است که برای افراد نابینا ساخته شده است. این تلفن هوشمند توسط گروه Screenreader به رهبری خانم و آقای راجر و Margaret Wilson-Hinds طراحی شده است. جالب است بدانید که نام Georgie نام اولین سگ راهنمای آنها بوده است.

این دستگاه از سیستم عامل اندروید استفاده می کند و از گوشی های موجود سامسونگ از جمله XCover،  Galaxy Y، Galaxy S III  و Galaxy Ace 2 ساخته شده است و حدود 465 دلار قیمت دارد. اما کسانی که می خواهند از اندروید آن استفاده کنند باید نسخه ی آن را از Google play به قیمت 230 دلار دانلود کنند.

بلوک های رنگی بزرگ این دستگاه که محیط آن را بیشتر شبیه به محیط ویندوزفون کرده است، بهتر از آیکون های کوچک اکثر تلفن های هوشمند دیده می شوند.

Georgie همراه یک سیم کارت از پیش نصب شده و فناوری چشم و صدا که برای دید و اختلال است در سه بسته نرم افزاری سفر، شیوه ی زندگی و ارتباط (که هر کدام 38 دلار قیمت دارند) توزیع می شود.

Georgie رابط را بزرگ تر و واضح تر می کند تا برای افراد کم بینا قابل دیدن باشد و فرمان صوتی به آن ها اجازه می دهد تا با تلفن صحبت کنید و یا به آن گوش دهید.

اپلیکیشن ها تماس با شماره تلفن های ذخیره شده، استفاده از فرمان صوتی برای ارسال متن و استفاده از مکان های ذخیره شده در نقشه (برای مثال مکان امن برای عبور از جاده ها) را آسان تر می کند. استفاده از توئیتر، خواندن پیام های متنی و گرفتن عکس از وظایف دیگر این تلفن هوشمند است. بعلاوه دستیار صوتی آن آمدن اتوبوس را به کاربر اطلاع می دهد و به او در خواندن متن های چاپ شده  با استفاده از یک تابع OCR برای اسکن متن و ارائه نسخه های صوتی برای گوش دادن کمک می کند. حتی می توانید این نسخه های صوتی را ذخیره کنید تا بعدا به آن گوش دهید.

تستر رنگ به نابینایان در بررسی رنگ لباس کمک می کند. اگر از تلفن یک سوال بپرسید، حتما پاسخی برای آن پیدا خواهد کرد.

اگر برای فرد استفاده کننده از تلفن مشکلی پیش بیاید، با فشار دادن یک دکمه یک پیام حاوی جزئیات محل دقیق او برای بستگان ارسال خواهد شد.

Georgie یک نوآوری بسیار عالی برای تغییر زندگی افراد نابینا و کمک به آنها در انجام کارهای روزانه شان است.

 

نویسنده: محمد مفید

منبع: itechwik

Advertisements