کفشی با کف چسبنده الهام‌گرفته از پوست اختاپوس!

OluKai-Maliko-shoe

OluKai-Maliko-shoe

OluKai Maliko یک عبارت ترکیبی از دو کلمه راحتی (olu) و اقیانوس (kai) است که از فرهنگ اهالی جزایر پلینزی الهام گرفته شده و پشتیبانی و تعهد این شرکت در حفاظت از این فرهنگ و سنت‌های محلی و همچنین محیط زیست پاک‌تر را نشان می‌دهد و البته این نام در واقع بیانگر تکنولوژی بکار رفته در این نوع کفش‌ها نیز محسوب می‌شود.

در ظاهر این نوع کفش اولین چیزی که نظر شما را جلب می‌کند حالت دو انگشتی یا تقسیم‌بندی انگشت‌هاست که توجه شما را به خود جلب می‌کند. در واقع بنابر اعتقاد سازندگان این کفش، با جداسازی انگشت شست از چهار انگشت دیگر شما تعادل بیشتری خواهید داشت و انگشتان شما از آزادی بیشتری برخوردار خواهند بود.

از ویژگی‌های ذاتی این کفش این است که دارای کفی خنک است که نظر می‌رسد پا و البته اطرافیان صاحب پا! را از بوی بد محافظت خواهد کرد.

وزن سبک این کفش از دیگر ویژگی های Maliko است و البته جادوی اصلی این کفش در کف آن قرار گرفته است که به گفته سازنده آن از پوست اختاپوس الهام گرفته شده است. این جادو وجود بسترهای مکشی در کف کفش است که موجب می‌شود در هر نوع سطحی خشک و یا مرطوب به راحتی و در ایمنی و سرعت بالا با نرمی و لطافت گام بردارید.

به طور کلی می‌توان گفت این کفش برای هر دو محیط خشکی و آب برای فعالیت‌های مختلف از قبیل دویدن، قایقرانی، پیاده‌روی در ساحل و… مناسب است و پیاده‌روی دلنشینی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

این کفش در هر دو نوع زنان و مردان طراحی شده و با قیمت ۱۰۰ دلار در آمریکا به فروش خواهد رسید.

پیش از این در مقاله‌ای خوانده بودم که استفاده از کفش‌ها و یا دمپایی‌های دو انگشتی مثل Maliko برای سلامت مردان مضر است و از طرف دیگر بر روی اعصاب نیز اثر منفی می‌گذارد. به نظر می‌رسد توصیه‌های بهداشتی در خصوص این کفش‌ها نیز به سرنوشت توصیه‌های بهداشتی در خصوص سیگار دچار شده است!

منبع: Gizmag

Advertisements