گوگل چند سال دیگر هم در قلب فایرفاکس جای خواهد داشت!

گوگل چند سال دیگر هم در قلب فایرفاکس جای خواهد داشت!

گوگل چند سال دیگر هم در قلب فایرفاکس جای خواهد داشت!

بنیاد موزیلا بازهم از ادامه همکاری و مشارکت گوگل در فایرفاکس برای دست‌کم سه‌سال دیگر خبر داد. بنا بر قرارداد همکاری موجود میان دو طرف گوگل همچنان به عنوان موتور جستجوگر پیش‌فرض در مرورگر فایرفاکس بنیاد موزیلا قرار گرفته خواهد شد.

البته بنا بر اعلام موزیلا تنها توافق اولیه برای این موضوع صورت گرفته و هنوز قرارداد نهایی امضا نشده است. گوگل را می‌توان کلیدی‌ترین محل درآمد موزیلا دانست چرا که ۸۴ درصد درآمد موزیلا در سال ۲۰۱۰ که بالغ بر ۱۲۱٫۱ میلیون دلار اعلام شده است از محل قرارداد با گوگل بدست آمده است.

البته قرارداد سال گذشته میان دو طرف، در ماه گذشته (ماه نوامبر) ‌به پایان رسیده بود و حتی موزیلا با عرضه نسخه اختصاصی برای بینگ (که در آن موتور جستجوگر پیش‌فرض جستجوگر بینگ شرکت مایکروسافت بود)، شایعات مبنی بر پایان همکاری با گوگل و آغاز قرارداد با موتور جستجوگر بینگ شرکت مایکروسافت را قوت بخشیده بود.

در واقع می‌توان گفت این قرارداد چندساله، تمامی شایعات در خصوص اینکه گوگل برای تقویت هرچه بیشتر کروم به قرارداد سالانه خود با فایرفاکس را پایان خواهد داد، خاتمه بخشید.

فعلا که موزیلا امروز نسخه ۹ فایرفاکس را برای سیستم عامل همراه محبوب گوگل یعنی اندروید عرضه کرده تا ببینیم فردا چه می‌شود!

Source: Mozilla Blog

Advertisements