چاپگر جدید با قابلیت اتصال به اینترنت بدون نیاز به رایانه

 

چاپگر جدید با قابلیت اتصال به اینترنت بدون نیاز به رایانه

چاپگر جدید با قابلیت اتصال به اینترنت بدون نیاز به رایانه

شرکت اچ پی در نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۱ چاپگر جدیدی را به نمایش گذاشته که می تواند اشیاء دو بعدی و سه بعدی را شناسایی کند و تصاویر مربوط به آن ها را به اینترنت انتقال دهد.

به گزارش فارس به نقل از آی تی پی، این چاپگر حرفه ای TopShot LaserJet Pro ۲۰۰ M۲۷۵nw نام دارد و در حالی که قابلیت های فراوانی برای آن در نظر گرفته شده است، می تواند به صورت مستقیم و بدون نیاز به رایانه شخصی به اینترنت متصل شود.

این چاپگر از فوریه ۲۰۱۲ وارد بازار می شود و «روبرت دینکلاکر» مدیر بازاریابی گروه Imaging and Printing شرکت اچ پی در منطقه خاورمیانه، اروپا و آفریقا درمورد آن توضیح داده است: «ما این روزها از نوآوری سخن به میان می آوریم و این دستگاه نوآورانه ترین محصول در دنیای چاپگرها است. این چاپگر می تواند اشیاء سه بعدی را شناسایی کند و اطلاعات به دست آمده از آن را به صورت مستقیم به اینترنت انتقال دهد. بر این اساس ما برای کار کردن با این چاپگر به رایانه شخصی نیازی نداریم».

این قابلیت به این معنی خواهد بود که به عنوان مثال اگر یک کاربر قصد انتشار تصاویر مربوط به یک شیئ را روی اینترنت داشته باشد، به جای آنکه تصویر شیئ را تهیه کرده و پس از بارگذاری آن را به اینترنت انتقال دهد، می تواند به صورت مستقیم این تصویر را به فضای

پردازش ابری منتقل کند.

این چاپگر یک نمایشگر لمسی دارد که کنترل بخش های داخلی را برای کاربر آسان می کند. از دیگر قابلیت های این محصول می توان به ابزار Wi Fi Direct اشاره کرد که امکان اتصال بی سیم بین دستگاه های الکترونیکی و چاپگر را فراهم می آورد و برای همیشه نقش رایانه های شخصی را پاک می کند.

Advertisements