سامسونگ سری 9 – پیش به سوی باریک تر شدن

سامسونگ سری 9 - پیش به سوی باریک تر شدن

از زمانی که شرکت «اپل» لپ تاپ بسیار نازک مک بوک Air را در سال 2008 وارد بازار کرد، در دل هر کسی که طرفدار تکنولوژی بود جای گرفت، بویژه بعد از اینکه سال 2010 قدرت کلی آن افزایش پیدا کرد. با اضافه کردن جذابیت اپل به بازار نت بوک/لپ تاپ کوچک تر، قابلیت حمل لپ تاپ Air تقریبا به آسانی یک تبلت شده و قدرت آن در حد و اندازه های یک کامپیوتر خوب است. به هر حال به جز چند نمونه از محصولات «سونی وایو»، بعد از به بازار آمدنش رقیب آنچنان سرسختی نداشته است … لااقل، تا به امروز که اینچنین بوده است.

حالا نوبت به لپ تاپ سری 9 سامسونگ رسیده است. این لپ تاپ نازک 13 اینچی در ضخیم ترین قسمت خود 16/26 میلی متر است – این لپ تاپ 0/74 میلی متر از Air 13 اینچی نازک تر است. می توان از این فضای اضافی در کیف خود برای حمل مدارک مهم تر استفاده کرد!

لپ تاپ سری 9 سامسونگ با وزن 1/31 گرم، 10 گرم سبک تر است، ولی به لحاظ امکانات چیزی کم ندارد، و با یک پردازشگر اینتل CORE I5 و کارت گرافیک HD GRAPHICS 3000 – 8 گیگابایت رم – 4 گیگابایت رم استاندارد و یک درایو ذخیره سازی انبوه 128 گیگابایتی، رقابت شدیدی با «اپل» دارد. این سیستم می تواند در عرض 12 ثانیه ویندوز 7 را راه اندازی کند و ظرف 3 ثانیه از حالت آماده بکار خارج شود.

 

نازک بودن به معنی آسیب پذیر بودن نیست؛ چرا که لپ تاپ سری 9 از آلومینیوم مقاوم ساخته شده است

 

صفحه نمایش 13/3 اینچی آن از فناوری SUPERBRIGHT PLUS استفاده می کند و گفته می شود با داشتن نسبت کنتراست 1300:1 و حسگرهایی برای تنظیم خودکار نور با شرایط محیطی، شفافیت تصویر آن نسبت به صفحه نمایش های مشابه دو برابر بیشتر است. فناوری TURBO BOOST اینتل و POWERPLUS سامسونگ بدین معنیست که باتری آن تا 7 ساعت دوام بیاورد – درست مثل Air. و نازک بودن به معنی آسیب پذیر بودنش نیست. چرا که لپ تاپ سری 9 با استفاده از آلومینیوم مقاوم ساخته شده، ماده ای شبیه به آنچه در ساخت هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد و میزان مقاومت آن در حقیقت دو برابر آلومینیوم است! این لپ تاپ مقاوم، سبک تر و نازک تر از اپل Air می باشد و قدرت آن نیز کمی بیشتر است: سرآغاز یک رویارویی تمام عیار …

1950 دلار، WWW.SAMSUNG.CO.UK

Advertisements